קורס עזרה ראשונה 28 שעות – למי הוא מיועד?

בשנים האחרונות, אנחנו יכולים לראות גידול נרחב במספר האנשים שעוסקים בספורט ובפעילות גופנית, וכן אנחנו יכולים לראות עלייה במספר האנשים שמבקשים להיות מדריכי ספורט. זה נכון לגבי מדריכי מכון כושר, ריצות, יוגה, אירובי ותנועה, ג'ודו ועוד. 

מאחר ופעילות גופנית יכולה לייצר מצבים שונים אשר משפיעים כך או אחרת, בזמן הפעילות, על בריאותם של המשתתפים, אזי שכל מי שמבקש להיות מדריך ספורט חייב לעבור קורס עזרה ראשונה. קורס זה מועבר במקרים רבים כחלק מקורס מדריכים שהם עוברים, ובמקרים אחרים עליהם לעבור את הקורס במקביל, לפני שהם מתחילים לעסוק בתחום באופן מקצועי. 

לפני שנסביר על קורס עזרה ראשונה 28 שעות, חשוב לציין, לא רק מדריכי ספורט צריכים לקחת את הקורס. נכון, שבעיקרון החוק לא מחייב ספורטאים וכל מי שעוסק בפעילות גופנית לקחת אותו, אך זה יהיה נכון מצידם לעשות זאת. הרי, אם נניח 3-4 חברים יוצאים לרוץ ביחד במקום מבודד, תמיד טוב שאחד מהם יהיה בעל ידע בנושא וידע כיצד לטפל בחבר שזקוק לעזרה ראשונה. 

מה כולל הקורס

קורס עזרה ראשונה 28 שעות, כולל בתוכו את המרכיבים הבאים:

חלק מבוא שמתייחס לכל הנושא של עזרה ראשונה, אנטומיה, מצבי חירום, מחלות, טראומה ומצבים אחרים. 

חלק מעשי שמתייחס לסיטואציות שונות, כולל מצבים של הצלת חיים, פגיעות ראש, פגיעות בעמוד שדרה, סילוק גוף זר, מחלות ומצבי חירום, הלם, פגיעות במערכת השלד, הרעלות, פגיעת בעל חיים ארסי, טביעה, ועוד. 

הקורס באתר מלע"ר גם כולל היבטים ספציפיים שמתייחס לתחום בו אמורים לעסוק המדריכים בעתיד. 

בסיום הקורס, נערכים מבחנים, עיוני ומעשי, ורק בסיומם אפשר לקבל תעודה של מגיש עזרה ראשונה וניתן לקבל תעודת הדרכה.