אימון אישי לחיים

אימון אישי לחיים – כל מה שרציתם לדעת

אחד המשפטים הכי מוכרים לנו, לכל אחד מאיתנו ולא משנה באיזה גיל או מצב אנחנו נמצאים, הוא משפט פשוט, יש שיאמרו בנאלי, אך הוא מאוד נכון והוא מתנקז לשלוש מילים בלבד. החיים לא פשוטים. כל אחד מאיתנו שמע את זה לא פעם, מהוריו, מוריו, חבריו או כל אדם אחר. ולצערנו זה גם נכון.

החיים לא פשוטים ואנחנו צריכים להתמודד במהלכם עם לא מעט דברים, עם לא מעט החלטות שיכולות להשפיע על חיינו, עם לא מעט תהליכים שאנחנו נמצאים בתוכם או מושפעים מהם מבלי שיש לנו יכולת שליטה עליהם. אנחנו עוברים לא מעט חוויות ואירועים ביחד שיש להם השפעה לא קטנה עלינו, לטווח הקצר וכן הארוך.

אימון אישי לחיים

לכן זה לא מפתיע שאנשים רבים בוחרים להיעזר בגורם מקצועי שיספק להם אימון אישי לחיים. על פניו זה נשמע מוזר, מה זאת אומרת אימון לחיים, איך אפשר לאמן אותנו לחיות, האם יש הגדרה לחיים נכונים על פיה אפשר לאמן, ואיך אדם מקבל הכשרה לאימון שכזה.

אימון אישי לחיים הוא לא אימון שנועד ללמד אנשים כיצד לעשות דברים בסיסיים, לא מדובר באימון הכשרה. כאן מדובר על אימון שמטרתו לאמן אנשים כיצד להתמודד עם סיטואציות מסוימות בחיים בצורה קלה ונוחה. בין אם מדובר בסיטואציות מהחיים האישיים שלהם, קרי זוגיות, משפחה וכדומה ובין אם מדובר בסיטואציות שקשורות לעבודה, לימודים ועוד.

צריך לומר, אימון אישי לחיים הוא תהליך, אין כאן זבנג וגמרנו, זה תהליך ארוך, לא תמיד הוא פשוט, אך אם עובדים נכון, אפשר בהחלט להפיק תוצאות איכותיות אשר יכולות לשנות דברים.

כיצד זה עובד ומה צריך לדעת על אימון אישי לחיים

הרעיון הוא על פניו פשוט. אנחנו ניגשים למאמן אישי ומסבירים לנו עם אילו בעיות אנחנו מתמודדים וכיצד זה משפיע על החיים שלנו. למשל, אם אנחנו מתקשים לקבל החלטות וזה משפיע על החיים שלנו, אז איך זה משפיע עלינו, מה זה גורם לנו.

ביחד עם המאמן אנחנו בונים תוכנית במסגרת, אנחנו לומדים לפרק את המוקש הזה, אנחנו לומדים כיצד להתייחס להחלטה בצורה נכונה, כיצד לעבוד איתה ולהשתמש בה בצורה שתקל עלינו ולא תקשה.

לאחר מכן אנחנו לומדים כיצד לקבל את ההחלטה מבלי לחשוש ולפחד, ממנה ומהתוצאות שהיא עלולה לייצר. אנחנו לומדים לנטרל רעשי רקע ופחדים אחרים. עכשיו צריך לומר, לכל אחד יש דברים אחרים שיכולים להשפיע, כל אדם מביא עמו מטען שונה לעניין. עוד נקודה שחשוב לומר, לא מדובר בתהליך פסיכולוגי שחוזר אל השאלות מה היה בילדות למשל. אך כן זה בוחן למה זה משפיע, מה זה מעורר ומכאן לומדים להתגבר על זה.

לסיום, אימון אישי לחיים יכול לעזור מאוד בתהליכים שונים שמלווים אותנו כל הזמן.

זיו צור

זיו צור

בעל תואר ראשון בחינוך, מומחה ללימודים אקדמאיים ובלוגר מושבע בתחום המוזיקה.

מאמרים אחרונים

מורים פרטיים למתמטיקה

מורים פרטיים למתמטיקה

רוצים ללמוד טוב יותר מתמטיקה? מתקשים בתרגילי כפל וחילוק? לא מצליחים להבין את השיעורים בכיתה? ישנן מספר רב של סיבות שבגינן תצטרכו לשכור את שירותו

קרא עוד >>
דיו למדפסת ברדר

דיו למדפסת ברדר

אנשים רבים בוחרים לרכוש מדפסת מסוג ברדר. לא בכדי. מדפסת ברדר קנתה לה שם של מדפסת איכותית, מדפסת קטנה וקומפקטית, מדפסת שהיא גם לא יקרה

קרא עוד >>
איך לכתוב קורות חיים

איך לכתוב קורות חיים

קורות חיים הוא בדרך כלל מסמך הנפוץ בתהליך הגיוס לעבודה או לישות תעסוקתית מסוימת בכל תחום. הוא כולל מידע על הרקע והכישורים שלכם ועליו להעביר

קרא עוד >>