למה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

אחד המקצועות הפופולאריים ביותר בקרב צעירים הוא שמאות ובפרט שמאות מקרקעין. זה לא מקרי, שכן מדובר על מקצוע שמספק אופציות תעסוקה נרחבות וכן מדובר במקצוע מאוד יציב, מסוג המקצועות אשר קיימים כבר עשרות שנים וסביר להניח שהם לא ייעלמו בקרוב. 

למה שנסביר למה כדאי לקחת קורס שמאות מקרקעין במכללת אפיק, נסביר בקצרה את המהות שלו. שמאי מקרקעין אמון על בדיקת ערך השווי של הקרקע ושל הנכס. על פי פרמטרים מסוימים וניסיונו בתחום, הוא ידע לומר בוודאות די גבוהה, מה שווי הקרקע או הנכס שהוא נדרש לבדוק. זאת לצורכי ביטוח, לצורכי מכירה או השכרה, וכן לצרכים אחרים, על פי הצורך. 

לימודי שמאות מקרקעין, מאפשרים לסטודנטים להשתלב בתחומי מקצוע שונים כאמור, בין אם זה בעולם הביטוח, עולם הנדל"ן, תיווך, וכן בתחומים אחרים. היתרון במקצוע זה, שאין תחליף לשמאי, אפשר אולי להשתמש בפרמטרים מסוימים באופן עצמאי, אך בסופו של דבר, אי אפשר להחליף את הניסיון והידע המקצועי שיש לשמאי, כשהוא ניגש לבדוק מה ערך הקרקע או הנכס. 

למה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

כאמור, מקצוע כמו שמאי, תמיד יהיה בו צורך, קראו עוד בנושא באתר https://www.afikil.co.il. בין אם זה בשוק הפרטי ובין אם זה בשוק הציבורי או העסקי. לא מדובר במקצוע שהאינטרנט או אמצעים אחרים יוכלו להחליף אותו. 

כמו כן, זה מקצוע שניתן לעשות בו שימוש בכל מקום בו נמצאים. כלומר, לא משנה איפה אתם מתגוררים, תוכלו לעשות שימוש בידע שעומד לרשותכם ולעסוק במקצוע. 

בנוסף, מדובר במקצוע שאפשר להשתלב בו גם בחברות גדולות, כולל חברות ביטוח, וגם במשרדי רואי חשבון, עורכי דין, משרדי ייעוץ וכן אפשר לפתוח משרד שמאים ולעסוק בתחום באופן עצמאי, מבלי להיות שכירים בגוף כזה או אחר.