קורס עבודה בגובה – אל תהמרו על החיים

קורס עבודה בגובה הינו קורס חובה עבור על אדם שמעוניין לבצע עבודות בגובה, בהתאם לתקנות הבטיחות בעבודה בגובה משנת 2007. התקנות מציינות בצורה מאוד ברורה מי בעצם רשאי לעבוד בגובה, לאחר מעבר קורס מקצועי בתחום. למשל, על מנת לעבוד בתחום יש צורך להיות מעל גיל 18, לעבוד קורס מקצועי ולהיות במצב שאינו מסכן אותו או את הסביבה שלו (כגון סמים, אלכוהול, בעיה נפשית או גופנית). חשוב כמובן לבחור בחברה מקצועית ואמינה כמו חברת אפקט הבטיחות, על מנת לעבור אצלה את הקורס המקיף והרציני ביותר בתחום. חשוב לא לנסות לעגל פינות, אלא לעבור את הקורס המקצועי ביותר בתחום, על מנת לשמור על עצמכם ועל כל מי שמקיף אתכם.

קורס עבודה בגובה – כיצד לבחור את הקורס המתאים?

היום ניתן למצוא בשוק לא מעט חברות שונות, אשר מציעות קורסים בתחום של עבודה בגובה. חשוב לוודא כי החברה שבחרתם לעבוד עמה, עומדת בתקנות הבטיחות בעבודה בגובה וכי הקורס מועבר על ידי מדריכים מורשים. ביקור קצר באתר מנהל הבטיחות יכול לאשר כי אכן מדובר על מדריכים העומדים בכל הסטנדרטים הנדרשים. חשוב לציין כי הקורס חייב להיות מועבר בהתאם לתוכנית הלימוד להדרכות עבודות בגובה, היות וזוהי הדרך היחידה לשמור על תקנות הבטיחות בצורה היסודית והמקיפה ביותר. כדאי לזכור כי מדובר על תחום מסוכן, ולכן חשוב שלא להסתכן לחינם עם מדריך לא מקצועי שמחליט לקצר את תוכנית הלימודים ובכך לסכן את חיי העובדים.

לסיכום, קורס עבודה בגובה חייב להתבצע על ידי חברה מקצועית ואמינה בעלת וותק וניסיון בתחום. זוהי הדרך היחידה להבטיח לעצמכם מדריך מקצועי ומוסמך, העומד בכל דרישות החוק ומעביר את הקורס בהתאם לתקנות ולדגשים המחייבים. מומלץ שלא לנסות לעגל פינות.