מתי תזדקקו לשירותי עורכת לשונית?

עריכת לשון

יש שירותים שאולי לא נזקקתם להם מעולם. אתם אולי אפילו לא יודעים שיש חברה או איש מקצוע שמציע שירות כזה. כך זה לדוגמה בתחום של עריכת לשון. האם אתם יודעים במה מדובר בדיוק? האם יצא לכם אי פעם לפנות אל נותן שירות בתחום? בואו ונבין במה מדובר, ומתי חשוב לנו לפנות אל עורך לשון.

מהו תפקידו של עורך לשוני?

כל טקסט שנכתב עובר שלבים שונים של עריכה. השלב הראשון הוא שלב הגיית הרעיון והכתיבה ההתחלתית. לאחר מכן יעבור הטקסט עריכה ספרותית או מקצועית בהתאם למטרה ולנושא בו הוא עוסק. כאשר הטקסט מנוסח היטב ומלוטש הוא יועבר לשלב האחרון והסופי והוא עריכה לשונית. עריכה לשונית נועדה להתאים את הטקסט לכללים הנוקשים של השפה שלנו. כן, יש לנו שפה מיוחדת ועשירה, היא כוללת כל כך הרבה מילים ומבנים תחביריים, הטיות ופעלים מגוונים. לא פלא שאנשים רבים נוטים לטעות ולנסח טקסטים מלווים בשגיאות רבות. וזה לא קורה רק לאנשים בעלי רמת משכל נמוכה או למי שיש לו אינטליגנציה וורבלית פחותה. גם לי ולך יש טעויות. בדיוק לשם כך יש להעביר את הטקסטים לעורך לשוני. 

הגהה לשונית

לאחר סיום כתיבת הטקסט מעבירים אותו לעורך לשוני. הוא מקבל את הקבצים ומתחיל לקרוא אותם בעין ביקורתית מתוך מטרה לאתר כל ליקוי, שגיאה או ניסוח לא נכון. במהלך הגהה לעבודות אקדמיות הוא יאתר ליקויים שונים אותם הוא יתקן תוך כדי קריאה. פעמים הוא יבצע את התיקונים על המסמך, ופעמים הוא יוסיף אותם כהערות. המטרה היא לאפשר לכותב הטקסט לעבור על התיקונים כדי לוודא כי ההגהה נאמנה למקור ולתוכן הדברים, ולא נוצרו שיבושים ברעיונות שהובאו בטקסט.

הגשת עבודה או מאמר מקצועי

כאשר עלינו להגיש עבודה אקדמית או מאמר מקצועי, יהיה חשוב מאוד לוודא כי התוכן מנוסח היטב וללא שגיאות כלל. אמנם במערכות עיתונים נעזרים בקביעות בעורך לשוני, אבל גם אנשים פרטיים יזדקקו לא פעם לשירות של איש מקצוע בתחום. העבודה תבטיח כי הטקסטים תקינים ולא מכילים שגיאות מביכות.

הזמינו עכשיו שירות עריכה לשונית מקצועי באתר iEdit:

http://www.iedit.co.il/