כל מה שאתם רוצים לדעת על לימודי פסיכותרפיה

לימודי פסיכותרפיה

פסיכותרפיה הינה מושג כללי המתייחס לטיפולים שונים בתחום הפסיכולוגיה. משתמשים בשיטות אלו במקרים של חוסר איזון נפשי עקב משברים רגשיים. בין שיטות טיפוליות אפשר לראות שמתקיימת אינטראקציה בין המטופל למטפל. בשנים אחרונות, התפתחות הרפואה עזרה על מנת למצוא טיפולים חדשים ושיטות שונות עבור טיפולי פסיכותרפיה.

מהו לימוד פסיכותרפיה ?

לימודי פסיכותרפיה נולדו על מנת להעניק עזרה עבור מטפלים רבים אשר עובדים עם בני נוער או ילדים באופן שגרתי. לרוב, מטפלים אלו פוגשים במהלך יום עבודתם, מצבים התפתחותיים ורגשיים מורכבים ביותר. במקרים אלו, הינם צריכים להתמודד עם מצבי טראומה ועם משבר של בני נוער, ילדים ומשפחותיהם. בשל הכרת של מיעוט מטפלים מומחים בעבודה עם קהל זה ובשל חשיבה בשלבי התפתחות ראשוניים של עבודה זו, לימוד פסיכותרפיה התפתחה. שיעורים אלו מעניקים למטלפים כלים טיפוליים ייחודיים על מנת להביא מענה טיפולי, אפקטיבי ומקצועי יותר עבור אתגרים הטיפולים אשר הם נדרשים להתמודד איתם.

עבור מי מיועד לימודי פסיכותרפיה ?

על מנת לדעת אם הנכם מתאימים ללימודים אלו, יש לברר עבור מי מיועד מסלול זה. ובכן, מטפלים העובדים עם ילדים או בני נוער יכולים בהחלט להתחיל לימודי פסיכותרפיה. חומר הלימוד אשר הינם ילמדו יעניקו להם את כל הידע על מנת להתמודד עם הקשיים החזקים ביותר בתחום. מכוון שילדים ובני נוער רגישים במיוחד, חשוב לדעת לדבר ולהתנהג אתם כדי להעניק להם עתיד הטוב ביותר עבורם.

עם זאת, חשוב לציין שלא כל מטפל  יכול להתחיל לימודים אלו, אלא אם הוא נכנס בתנאי קבלה אלו:

  • ראשית, על מנת להירשם ללימודי בפסיכותרפיה, חשוב שהמטפל יהיה בעל תואר ראשון או/ו תואר שני טיפולי.
  • שנית, ניתן להתחיל את לימודים אלו אם המטפל בעל ניסיון קליני לפחות 5 שנים.

בהצלחה !