לימודי עיצב גרפי – הדרך להשגת מקצוע איכותי

נמצאים לאחר השחרור הצבאי? או אולי בין עבודות? צעירים רבים בישראל מתלבטים רבות לגבי המקצוע שהם מעוניינים ללמוד בעתיד. במדינה שבה לוקחים את הדברים לאט, לפעמים הזמן עוצר מלכת והצעירים מתחילים ללמוד בגיל מאוחר יחסית לצעירים בשאר מדינות העולם. אם יש מקצוע מיוחד במינו הלוא הוא עיצוב גרפי – המשלב בתוכו יופי, אסתטיקה ומלאכת מחשבת.

לימודי עיצוב גרפי

מדוע כדאי ללמוד עיצוב גרפי?

מתעניינים בלימודי עיצוב גרפי? אלה כמה סיבות טובות ללמוד את התחום:

  • בגלל הביקוש – בעידן הטכנולוגי המהיר שבו אנשים רבים צורכים תכנים באמצעות העיניים, חשוב לשמור על מראה טוב, יופי ואסתטיקה. ולכן, חברות שונות מחפשות מעצבים גרפיים איכותיים שיכולו להשתלב בשורותיהם דוגמת חברות הייטק, מפעלים, משרדי פרסום וכדומה. נוסף על כך, מעצב גרפי יכול להקים עסק עצמאי ולעסוק בכל נישה שרק יבחר – עיצוב כרטיסי ברכה, עיצוב הזמנות ועוד.
  • שכר טוב – מעצב גרפי בתחילת דרכו יכול להשתכר בסביבות ה-7,000-8,000 שקלים. ככל שהוא צובר ניסיון, הערך שלו עולה ועמו גם השכר.
  • שילוב של יכולות – עיצוב גרפי הוא תחום מיוחד המשלב יכולות רבים כמו ידע בשרטוט, איור, רישום, מיומנות בתוכנות גרפיות ועוד. ניתן אף להרחיב את תחומי הלימוד וללמוד עיצוב לאפליקציות, עיתונים ועוד.
  • לא חייבים לעשות תואר – בניגוד למקצועות כמו רפואה או הנדסה, לימודי עיצוב גרפי אין משמעם להקדיש 3-4 שנים אינטנסיביות כדי לסיים תואר ראשון. מי שיש לו כישרון ציור וחוש לעיצוב, יכול לבחור אם לעשות תואר או לקצר את הלימודים וללמוד עיצוב גרפי.
  • כי עיצוב גרפי זו אמנות – המעצב הגרפי אינו רק מקצוע, אלא אמנות לכל דבר ועניין המשלבת הנאה. מעצבים גרפיים מפתחים סגנונות עיצוב ייחודיים משלהם ומוצאים דרכים יצירתיות לבטא את עצמם.

בוחרים את מוסד הלימודים

החלטתם ללמוד עיצוב גרפי? נהדר. כעת, עליכם לבחור את מוסד הלימודים שידבר אליכם יותר מכל. חשוב לבחון את מוסד הלימודים ולוודא שמלמדים בו מרצים איכותיים מן השורה. גם החיים החברתיים חשובים, כך שכדאי לבדוק מי הולך ללמוד אתכם בשנה הבאה. נוסף על כך, כדאי להיכנס לשיעורים אחדים כשומעים חופשיים כדי לבחון את אופן הלימוד.