תכנית העשרה – כי אין גבול לידע

מרגישים שהילדים שלכם אינם מקבלים את הידע הדרוש בבית הספר. רוצים להכיר להם עולם שלם של מדע? לשם כך קיימות תכניות העשרה שונות אשר נועדו לפתח את המוחות הצעירים. אז אם אתם רואים שהילד אינו מפסיק לשאול שאלות על העולם הסובב אותנו, ואתם עומדים מולו חסרי אונים, כדאי לרשום אותו לאחת התכניות האלה.

מה בתכנית

תכנית העשרה סטנדרטית מתפרשת על פני כ-30 מפגשים, והיא חושפת את הילדים אל העולם שבו אנו חיים. בשלב הראשון, לומדים הילדים על היקום. בנושא זה לומדים התלמידים להכיר את הגלקסיות השונות המקיפות אותנו, מגלים כי "המפץ הגדול" אינו רק שם של תכנית בטלוויזיה, לומדים אל חומרים אפלים וחורים שחורים, ועוסקים במבנה היקום מבחינת – אטומים, מולקולות, קווארקים ומצבי צבירה הקיימים ביקום. לאחר מכן, עוברים התלמידים לעולם החי. שם הם נחשפים לנושאים כמו הנדסה גנטית, דנ"א, פרויקט הגנום, מבנה החלבונים כמו גם עכברים זרחניים. בהמשך התכנית עוברים התלמידים להכיר את הפיזיקה המעשית המקיפה אותנו בחיי היום יום, נחשפים להיבטים במיקרוביולוגיה ומגלים את נפלאות האופטיקה, תורת היחסות, תורת המשחקים ועוד. בסיום התכנית עוסקים המרצים בשאלת קיומם של חיים אחרים מחוץ לכדור הארץ.

תכנית העשרה

תכניות העשרה בעולם הטכנולוגי

לכאורה, יש שיטענו כי בעידן הטכנולוגי של היום אין צורך בקיומה של תכנית העשרה מיוחדת, שהרי את כל החומר הלימודי ניתן להשיג בקלות באינטרנט. עם זאת, במיוחד בעידן זה, זקוקים התלמידים להנחיה ממוקדת יותר. זאת משום שרשת האינטרנט מכילה כמויות עצומות של מידע – חלקן רלוונטיות יותר לימינו ואחרות קצת פחות. ההיצע הגדול מסוגל לבלבל את המבוגרים, לא כל שכן את הילדים. נוסף על כך, לימודי ההעשרה הם ההזדמנות של ההורים לנתק את ילדיהם מהמסך, להוציא אותם אל הטבע לגרום להם לחקור תופעות שונות בעצמם.