אש – איום בלתי פוסק על בטיחות המפעל

בטיחות אש

במפעל תעשייתי ישנן הרבה סכנות שיכולות להוביל לתאונות עבודה. התאונות הללו משפיעות על האופן בו העובדים שלנו עובדים וכאשר יש מעליהם צל בלי פוסק של חשש מתאונות אנחנו צריכים לעשות הכול בכדי להבטיח כי לא ניתקל בבעיות וזאת על ידי דאגה לתיקון בעיות העבודה. ככל שנדאג לטפל בבטיחות המפעל כך נטפל יותר טוב בבעיות השונות וכך העובדים שלנו יעבדו בצורה הרבה יותר טובה ובטוחה. כמובן שאנחנו צריכים לדאוג גם לבריאות העובדים בכדי שיהיו בטוחים ולא רק בכדי שיעבדו יותר טוב וגם את זה עלינו לזכור. אחת הסכנות הגדולות ביותר שמרחפות על מפעלים תעשייתיים היא האש. האש היא אויב אכזר שאינו נשמע להוראותינו והיא יכולה להוות סכנה עצומה למפעל שלנו ולעובדים שבמפעל. אנחנו צריכים לעשות הכול בכדי לטפל בבעיית האש ולטפל בה כמה שיותר מהר.

חשיבות הביטוח כנגד אש

אחד הדברים עליהם אנחנו צריכים לחשוב כאשר אנחנו מטפלים באש הוא הביטוח כנגד האש. אנחנו אף פעם לא יכולים לדעת מתי תתרחש אש במפעל, יכול להיות שזה יקרה בגלל טעו אנוש ויכול להיות בגלל תקלה חשמלית. אך העובדה היא שהאש יכולה לפרוץ בין רגע ללא שליטה שלנו. במקרה כזה אנחנו חייבים שיהיה לנו ביטוח אפקטיבי שיטפל בבעיות האש ויבטיח כי היא לא תכלה את המפעל שלנו מבלי שנקבל פיצויים כלשהם. מכיוון שהאש היא כה לא צפויה הביטוח שלנו חייב להיות אפקטיבי ביותר ולהבטיח כי אנחנו נקבל את הביטוח הטוב ביותר.

הדרכת אש – בכדי לעמוד בדרישות הביטוח

אך בכדי שהביטוח יהיה תקף אנחנו צריכים לבצע מספר דברים. כל ביטוח הוא שונה, אך ניתן לומר כי בטיחות אש היא דבר שחובה לדאוג לו בעקבות דרישות הביטוח. בטיחות אש יכולה לכלול דברים רבים, כמו למשל דאגה לפזר מטפים במפעל, פעולות מניעה שונות שיש לבצע, ולא פחות חשוב הדרכות אש שיש לבצע במפעל. הדרכות אש הן דבר חשוב ביותר שעלינו לבצע ועלינו לזכור כיצד לעשות זאת בצורה הטובה ביותר.